Prioriteiten in uw budget, maar hoe doet onze gemeente het?

Albert Veldt 13.10.2011

Als het in uw gezin financieel minder goed gaat door de economische malaise, moet u prioriteiten stellen. Er komt minder geld binnen en misschien dat als u samen met uw partner werkt, één van beiden uren moet inleveren en/of zijn /haar baan verliest.  Als er dan minder geld is om de kinderen te kleden, of u moet bezuinigen op hun hobby’s zijn dat moeilijke keuzes waar u voor staat. Een nieuw auto ziet u uiteraard als een majeure investering en die stelt u liever uit tot betere tijden. Het immers niet te verkopen  binnen het gezin dat er wel een nieuwe auto komt maar dat de kinderen  voor kleding naar de kringloop moeten en u überhaupt elke collecte aan de deur zonder bijdrage voorbij moet laten gaan.
Bovenstaand begrijp u allemaal neem ik aan! Logisch, toch?

Maar laten we nu eens kijken naar onze gemeentebegroting in vergelijking met uw portemonnee. We komen nu al het nodige geld tekort en moeten aan alle kanten bezuinigen. Onze burgers (en met name die het wat minder hebben), vergelijk ze met uw kinderen, moeten inleveren, geen extraatjes meer. De gemeente heeft enkele majeure projecten (lees: luxe uitgaven) in de planning staan. Met het stellen van prioriteiten worden wij nu als raad geconfronteerd. De Auke Vleerstraat is al verbreed, maar de verbreding van de spoorwegtunnel en de tweede brug over het Twentekanaal worden tot nader order uitgesteld? Wij vinden dat heel erg jammer, want in wezen heeft de verbreding dan ook weinig effect in onze ogen. Vreemder vinden wij dat er wel een stations fiets/voetganger tunnel moet komen waar niemand op dit moment behoefte aan heeft. Het risico dat wij lopen komt al gauw op zes miljoen euro te liggen!  CDA en PvdA hebben hier ook al kritische opmerkingen over geplaatst. Dus wij zouden zeggen op de plaats rust met die tunnel, laten we het plan over enkele jaren nog maar eens bekijken. Betreffende grote projecten is Burgerbelangen van mening dat deze alleen uitgevoerd moeten worden als het onze Gemeente geen geld kost óf als andere partijen c.q. projectmakelaars bereid zijn de zaak te financieren.

College van Enschede pas op onze portemonnee alsof het de uwe is!!